Ove školske godine učenici JU OŠ “Malta” i Edukativnog centra Nova Kasaba, u sklopu projekta „Volontiranje je cool“, realizovali su aktivnost u saradnji s Udruženjem Srce za djecu oboljelu od raka i podržati projekat „Moja kosa tvoja kosa“.

Ove školske godine, u sklopu projekta „Volontiranje je cool“, odlučili smo realizovati aktivnost u saradnji s Udruženjem Srce za djecu oboljelu od raka i podržati projekat „Moja kosa tvoja kosa“. Koordinator projekta bila je nastavnica Adisa Milić, a volonteri učenici IX-1 odjeljenja. Projekat je realizovan koz četiri aktivnosti: prikupljanje novčanih sredstava za radionicu u kojoj se izrađuju perike; doniranje kose za izradu perika; volontiranje u radionici i izrada vrpci. U humanitarnoj akciji učestvovali su uposlenici OŠ „Malta“, roditelji i naši učenici. Prikupljeno je 4,400 KM. Osim donacije u novcu, imali smo i 12 donacija kose od strane tri učenice iz Edukativnog centra Nova Kasaba i osam učenica iz škole „Malta“. Odredili smo jednu sedmicu u kojoj smo nosili vrpce koje su na času odjeljenske zajednice izradili voditelji odjeljenja zajedno sa svojim učenicima, i na taj način dali podršku oboljeloj djeci. Završetak projekta obilježili smo svečano kroz druženje u Udruženju, dodjelu zahvalnica i predaju kose od strane donatora. S ovogodišnjeg druženja učenici su „ponijeli“ mnoštvo različitih emocija, novih iskustava i saznanja. Naši učenici pokazali su empatiju i želju da stanu uz svoje vršnjake i pokušaju vratiti izgubljeni osmijeh na njihovo lice!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print